Oxygenoterapie

Oxygenoterapie

Regenerace
za pár minut

V současnosti je stále více nabízena oxygenoterapie jako součást různých wellness Ty se připojí k obličeji a člověk tak vdechuje koncentrovaný kyslík. Po ukončení terapie by se měl člověk cítit lépe, kyslík má napomáhat celkové regeneraci organizmu a zpomalovat jeho stárnutí. Podle zastánců této metody také výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu a snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví.

Jak to funguje?

Kyslík se do těla dostává vdechováním vzduchu, který je dýchacími cestami veden do plic, průdušnicí do průdušek a průdušinek, a odtud do alveolů, ze kterých prochází do plicních kapilár. V kapilárách se kyslík váže na červené krvinky, tímto se krev okysličuje a následně proudí z plic do srdce a pak do celého těla. Takto krev zásobuje buňky kyslíkem a odebírá od nich oxid uhličitý.

Oxygenoterapie má pomáhat také při bolestech hlavy, psychických problémech, časté nemocnosti, problémech s plícemi a průduškami, zrychlené tepové frekvenci, akné, potížích souvisejících s klimakteriem, ale dokonce i jako pomocná terapie při léčbě rakoviny.

U zcela zdravých osob má oxygenoterapie preventivní význam. Oxygenoterapie napomáhá posílení obranyschopnosti organizmu, chrání před migrénou a stresy, je účinná při odstranění únavy a zlepšení spánku,

logo LPG

fight
for natural
beauty

K čemu slouží?

Oxygenoterapie je využívána především ke zlepší prevence některých onemocnění, urychluje hojení, zvyšuje fyzickou kapacitu a v neposlední řadě zlepšuje celkový stav pleti. Jelikož je kyslík pro naše tělo hlavní pohonná látka a nedá se v organismu skladovat, musíme tělu zajistit jeho pravidelný přísun. To zajišťuje dýchání, které dostává z plic kyslík do krve a díky oběhovému aparátu dále do celého těla. Pokud máme tělo nedostatek kyslíku, je v těle i nedostatek energie. Při oxygenoterapii neboli vdechování kyslíku se doporučuje frekvence aplikace minimálně 5x – 10x. Oxygenoterapie navozuje pocientům ústupu únavy, pocit celkového zklidnění a zlepšení dýchání. Význam vdechování koncentrovaného kyslíku je ve zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, příznivě působí na psychiku a zlepšuje energetický stav organismu a snižuje nepříznivé vlivy špatných ekologických podmínek, které působí na naše zdraví.

hladká kůže
rychlý kontakt

Napište nám

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.